Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij

Najczęściej kupowane

 • Reklamacje i zwroty

  Polityka reklamacji i zwrotów alkotester.pl została stworzona specjalnie dla naszych klientów, którzy mogą w wygodny sposób skorzystać z przysługujących im praw. Poznaj łatwą i bezproblemową drogę do złożenia reklamacji lub zwrotu.

  Poniżej przedstawiamy poradnik, w którym znajdują się informacje o przebiegu procesu reklamacji i zwrotu oraz instrukcje i wskazówki, w jaki sposób należy się do nich przygotować.


  Reklamacje

   

  Przed odebraniem przesyłki zawsze sprawdź, czy nie uległa uszkodzeniu w transporcie. Jeżeli opakowanie posiada widoczne uszkodzenia zewnętrzne, zalecamy odmówienia przyjęcia przesyłki, a następnie skontaktowanie się z nami pod numerem telefonu: 061 666 1 222.

  Po opłaceniu kwoty pobrania i pokwitowaniu odbioru paczki istnieje możliwość otwarcia paczki w obecności kuriera - w przypadku stwierdzenia niezgodności, sporządzany jest protokół rozbieżności, który stanowi podstawę późniejszej reklamacji.

  Jeżeli zakupiony towar okazuje się mieć wady fabryczne lub jest niezgodny z opisem, prosimy o postępowanie zgodnie z poniższą procedurą reklamacyjną:

  1. Prześlij do nas produkt, który chcesz zareklamować, dołączając do niego pisemne oświadczenie, w którym opiszesz szczegółowe powody reklamacji produktu, formę rekompensaty, a także adres zwrotny oraz numer konta, na który zostanie dokonany zwrot pieniędzy (w zależności od podjętej przez sklep decyzji).
  2. ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki poinformujemy Cię mailowo lub telefonicznie o wyniku postępowania reklamacyjnego.
  3. Jeżeli reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie, w ciągu 7 dni roboczych od dnia podjęcia decyzji, zrekompensujemy poniesione przez Ciebie koszty poprzez: naprawę reklamowanego produktu, przesłanie nowego egzemplarza produktu lub zwrot pieniędzy.
  4. Jeżeli reklamacja zostanie uznana za nieuzasadnioną, przekażemy Ci szczegółowe uzasadnienie podjętej decyzji i w ciągu 14 dni roboczych odeślemy na nasz koszt reklamowany produkt. W przypadku płatności kartą płatniczą zwrot środków zostanie wykonany na kartę.
  5. Konsument może skorzystać z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. Chcąc skorzystać z możliwości polubownego rozwiązywania sporów dotyczących zakupów internetowych, Konsument może złożyć swoją skargę np. za pośrednictwem unijnej platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/consumers/odr/

    

   

  W razie wątpliwości, zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: wojciech.brodka@alkotester.pl lub telefonicznie: 061 666 1 222. Udzielimy Ci wskazówek, jak szybko i bezproblemowo przeprowadzić reklamację.

   

  Zwrot produktów

   

  Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty dostarczenia zamówionego towaru, masz prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. Dotyczy to wyłącznie sprzedaży konsumenckiej, a więc stosuje się tylko do sprzedaży osobie fizycznej, która dokonuje zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą. 

  Zwracany produkt nie może nosić śladów używania - każdy element musi być kompletny i fabrycznie zapakowany, towar dostarczony w oryginalnym opakowaniu w stanie niezmienionym. W przypadku niespełnienia tego warunku, produkt nie zostanie przyjęty.

  Zwrot nie obejmuje kosztów transportu.
  Produkty noszące jakiekolwiek ślady typu zabrudzenia lub zadrapania wynikające z nieumiejętnie
  prowadzonych oględzin - 80% utraty wartości
  Produkty których licznik pomiarów przekracza 6 - 50% utraty wartości
  Dotyczy to zwrotu pieniędzy w przypadku decyzji Klienta o wycofaniu się z umowy sprzedaży zawartej na odległość.

   

  Jeżeli chcesz dokonać zwrotu produktu:

  1. Odeślij zakupiony produkt w nieuszkodzonym stanie i w oryginalnym opakowaniu wraz z całą jego zawartością.
  2. Dołącz do przesyłki pisemne oświadczenie, w którym zawrzesz chęć zwrotu produktu, a także numer konta, na które zostanie przekazany zwrot pieniędzy.
  3. W ciągu 3 dni roboczych od otrzymania Twojej przesyłki, sprawdzimy stan przekazanego produktu (czy nie nosi śladów użytkowania, czy nie został uszkodzony lub zniszczony, czy znajduje się w oryginalnym opakowaniu z całą jego zawartością).
  4. Jeżeli nie odnotujemy przeciwwskazań, na Twój adres email prześlemy informację o pozytywnym rozpatrzeniu zwrotu produktu. Na załączony numer konta w ciągu 7 dni zostanie dokonany zwrot pieniędzy. W przypadku płatności kartą płatniczą zwrot środków zostanie wykonany na kartę.

   

  Jeżeli Twój zwrot produktu zostanie odrzucony (ze względu na uszkodzenie produktu lub oznaki użytkowania), przekażemy Ci na wskazany adres email informację o nieprzyjęciu zwrotu produktu. W ciągu 7 dni roboczych na wskazany adres zwrotny odeślemy produkt, pokrywając koszt przesyłki.

  Wzór odstąpienia od umowy

 • O nas

  Alkotester.pl to sklep internetowy z długoletnią tradycją, w trakcie której wyrośliśmy na wiodącego dystrybutora alkomatów i akcesoriów do alkomatów. Nasza oferta systematycznie się powiększała, a rzesza zadowolonych klientów rosła.

  Historia

  Historia firmy sięga początku XXI wieku. Na początku sklep funkcjonował pod nazwą alkoholtester.pl, dopiero później przybrał obecną nazwę alkotester.pl. Od początku budowaliśmy markę ekspertów w dziedzinie alkomatów, kładąc nacisk na wybór sprawdzonych dystrybutorów i producentów urządzeń do pomiaru stężenia alkoholu.

   

  Nasza misja

  Naszą misją jest przede wszystkim zapewnienie najwyższej jakości produktów i obsługi. Chcemy również w jak największym stopniu przekazywać informacje i edukować naszych odbiorców na temat użytkowania alkomatów, sposobów przechowywania urządzeń i serwisowania.

  Poprzez rozpowszechnianie wiedzy o alkomatach chcemy dbać o poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. W zakresie promocji wiedzy dotyczącej alkomatów chętnie współpracujemy z naszym dystrybutorami i największymi markami.

   

  Oferta

  Co nas wyróżnia spośród innych sklepów? Przede wszystkim bardzo szeroka oferta! Do bogatego asortymentu zaliczają się nie tylko alkomaty, narkotesty i wszelkie możliwe akcesoria dostarczane do tych urządzeń, ale również antyradary, wideorejestratory, nawigacje, akcesoria samochodowe, blokady alkoholowe, a nawet drony.

  Jedynie wśród alkomatów różnego rodzaju posiadamy aż 200 różnych pozycji! Począwszy od niedrogich alkomatów osobistych przez alkomaty profesjonalne i przesiewowe, a kończąc na alkomatach stacjonarnych i barowych. Dzięki tak szerokiemu wyborowi jesteśmy w stanie zaproponować swoim klientom wszelkie możliwe urządzenia do badania stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu.

  Bardzo istotną rolę w naszej ofercie odgrywa również usługa kalibracji. Posiadamy największe w Polsce laboratorium, w którym możemy skalibrować każdy oferowany alkomat. Oprócz standardowej usługi kalibracji, oferujemy również inne związane z serwisowaniem alkomatów. Wśród tych usług są m.in. wymiana modułu sensora, wymiana całego czujnika, wymiana pomp powietrza i naprawa elektroniki. Z pewnością nasi serwisanci o alkomatach wiedzą wszystko.

   

  Obsługa

  Od zawsze naszą misją było dostarczenie wysokiej jakości obsługi klienta. Jesteśmy dla was! Alkotester.pl posiada kadrę wyszkolonych pracowników obsługi klienta. Nasi pracownicy służą pomocą, pomagają przy wyborze najbardziej optymalnego alkomatu. Zawsze dopasowują ofertę to sprecyzowanych i indywidualnych potrzeb klientów. Naszą dewizą jest dostarczenie pełnej informacji o produktach i usługach tak, aby klient mógł podjąć świadomą decyzję. Dostarczenie rzetelnej informacji i wyczerpujące odpowiedzi na pytania klientów to domena naszych pracowników. Konsultanci przekazują nie tylko niezbędne informacje, ale również chętnie dzielą się wiedzą z zakresu budowy, użytkowania i serwisu oferowanych urządzeń – czy to alkomatów, czy akcesoriów samochodowych, takich jak wideorejestratory itd.

 • Regulamin

   REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO

   

  §1

  Postanowienia ogólne

  1. Sklep internetowy "alkotester" prowadzi sprzedaż detaliczną za pośrednictwem Internetu, na podstawie niniejszego Regulaminu "Regulamin sklepu internetowego alkotester".

  2. Sklep prowadzony jest przez SPEED-UP S.C. Arkadiusz Skwarek Mikołaj Witczak , ul. Głogowska 277 60-104 Poznań,  tel. 616661222 adres email: {zamowienia@alkotester.pl}, wpisaną do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) prowadzonej przez ministra właściwego ds. gospodarki, NIP: 7831596826, REGON: 634646323

  3. Regulamin jest integralną częścią umowy sprzedaży zawieranej z Klientem.

  4. Warunkiem zawarcia umowy sprzedaży jest akceptacja Regulaminu przez Klienta.

  5. Ceny podane w Sklepie są cenami brutto (zawierają podatek VAT).

  6. Towary dostępne w Sklepie są wolne od wad fizycznych i prawnych.

   

   

  §2

  Zamówienia

  1. Zamówienia można składać w następujący sposób:

  • poprzez formularz dostępny na stronie internetowej Sklepu,
  • emailem na adres dostępny na stronie internetowej Sklepu,
  • telefonicznie na numery przeznaczone do składania zamówień, dostępne na stronie internetowej Sklepu w zakładce Kontakt.

   

  2. Warunkiem realizacji zamówienia jest podanie przez Klienta danych pozwalających na weryfikację Klienta i odbiorcy towaru. Sklep potwierdza przyjęcie zamówienia emailem lub telefonicznie. Sklep ma prawo odmówić przyjęcia zamówienia, ograniczyć sposób płatności lub żądać przedpłaty w przypadku, gdy zamówienie budzi uzasadnione wątpliwości co do prawdziwości i rzetelności podanych danych bądź sposobu zapłaty.

  3. Dla stron wiążące są informacje zawarte na stronie internetowej Sklepu przy kupowanym towarze w momencie złożenia zamówienia, w szczególności: cena, charakterystyka towaru, jego cechy, elementy wchodzące w skład zestawu, termin i sposób dostawy.

  4. Informacje znajdujące się na stronie internetowej Sklepu nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie składa ofertę zakupu określonego towaru. Do zawarcia umowy sprzedaży dochodzi z chwilą potwierdzenia Zamówienia przez Klienta poprzez kliknięcie w link potwierdzający w mailu przysłanym Klientowi przez Sklep.

   

  §3

  Płatności

  1. Klient ma do wyboru formy płatności określone w zakładce Formy płatności.

  2. Ceny przesyłek określone są w cenniku dostawy.

  3. Warunkiem wydania towaru jest zapłata za towar i przesyłkę.

   

  §4

  Wysyłka towaru

  1. Zamówiony towar Sklep wysyła za pośrednictwem firm wysyłkowych (np. Poczty Polskiej lub firmy kurierskiej) lub udostępnia do odbioru przez klienta w siedzibie firmy.

  2. W przypadku płatności za pomocą karty płatniczej, termin realizacji zamówienia jest liczony od chwili pozytywnej autoryzacji transakcji.

  3. W przypadku płatności w inny sposób niż za pobraniem, termin wysyłki wydłuża się o okres pomiędzy złożeniem zamówienia, a datą zaksięgowania należności na rachunku bankowym Sklepu.

   

  §5

  Reklamacje

  1. W przypadku niezgodności towaru z umową Klient powinien odesłać do Sklepu, na koszt Sklepu, reklamowany towar wraz z opisem niezgodności.

  2. Sklep ustosunkowuje się do reklamacji Klienta w terminie 14 dni roboczych od momentu zwrotu towaru wraz z opisem niezgodności.

  3. Gdy realizacja uzasadnionej reklamacji wiąże się z wysłaniem Klientowi nowego towaru bądź usunięcia niezgodności, koszty dostaw ponosi Sklep.

  4. Indywidualne ustawienia komputera i monitora Klienta powodujące błędne lub zniekształcone wyświetlanie informacji o towarach (np. kolorów), nie mogą być podstawą reklamacji.

  5.Konsument może skorzystać z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. Chcąc skorzystać z możliwości polubownego rozwiązywania sporów dotyczących zakupów internetowych, Konsument może złożyć swoją skargę np. za pośrednictwem unijnej platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/consumers/odr/

   

  §6

  Prawo odstąpienia od umowy

  1. Na podstawie Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny z dnia 2 marca 2000 r. Klient ma prawo odstąpienia od umowy.

  2. Prawo odstąpienia od umowy jest skuteczne jeżeli Klient złoży Sklepowi, w terminie 14 dni od odbioru towaru, oświadczenie o odstąpieniu od umowy.

  3. Klient zwraca towar do Sklepu w terminie 14 dni od złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

  4. W ciągu 3 dni roboczych od otrzymania przesyłki, Sklep sprawdzi stan przekazanego produktu.

  5. W terminie 7 dni od sprawdzenia towaru Sklep zwraca Klientowi zapłaconą kwotę. Klient powinien wskazać numer rachunku bankowego, na jaki ma zostać przelana zwracana kwota. W przypadku płatności kartą płatniczą zwrot środków zostanie wykonany na kartę.

  6. Prawo odstąpienia nie przysługuje Klientowi w przypadkach określonych w ustawie, o której mowa w ust. 1 powyżej.

   

  §7

  Ochrona prywatności

  1. Składając zamówienie Klient wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych wyłącznie w celu realizacji zamówienia.

  2. Klient może również wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Sklepu materiałów reklamowo - promocyjnych, w tym biuletynu handlowego.

  3. Klient ma prawo dostępu do swoich danych osobowych oraz ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania oraz sprzeciwu wobec ich przetwarzania,

   

  §8

  Własność intelektualna

  Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek materiałów publikowanych na stronie internetowej Sklepu (w tym zdjęć i opisów towarów) bez pisemnej zgody Sklepu.

   

  §9

  Pozasądowe sposoby rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń

  Informacje dotyczące możliwości skorzystania przez Konsumenta z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń oraz zasady dostępu do tych procedur dostępne są w siedzibie i na stronach internetowych powiatowych (miejskich) rzeczników konsumentów, organizacji społecznych, do których zadań statutowych należy ochrona konsumentów, Wojewódzkich Inspektoratów Inspekcji Handlowej oraz pod adresami internetowymi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów: http://www.uokik.gov.pl/spory_konsumenckie.php; http://www.uokik.gov.pl/sprawy_indywidualne.php oraz http://www.uokik.gov.pl/wazne_adresy.php.

  Konsument posiada następujące przykładowe możliwości skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń:

  • Konsument uprawniony jest do zwrócenia się do stałego polubownego sądu konsumenckiego, o którym mowa w art. 37 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o Inspekcji Handlowej (Dz.U. z 2014 r. poz. 148 z późn. zm.), z wnioskiem o rozstrzygnięcie sporu wynikłego z Umowy zawartej ze Sprzedawcą.
  • Konsument uprawniony jest do zwrócenia się do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej, zgodnie z art. 36 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o Inspekcji Handlowej (Dz.U. z 2014 r. poz. 148 z późn. zm.), z wnioskiem o wszczęcie postępowania mediacyjnego w sprawie polubownego zakończenia sporu między Konsumentem a Sprzedawcą.
  • Konsument może uzyskać bezpłatną pomoc w sprawie rozstrzygnięcia sporu między nim a Sprzedawcą, korzystając także z bezpłatnej pomocy powiatowego (miejskiego) rzecznika konsumentów lub organizacji społecznej, do której zadań statutowych należy ochrona konsumentów (m.in. Federacja Konsumentów, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich).

  §10

  Wejście w życie i zmiany Regulaminu

  1. Regulamin wchodzi w życie z dniem publikacji na stronie internetowej Sklepu.

  2. Niniejszy Regulamin może zostać zmieniony.

  3. Zmiany Regulaminu zostaną opublikowane na stronie Sklepu.

  4. Informacja o zmianach Regulaminu zostanie przesłana Klientowi na adres email wskazany w zamówieniu.

  5. Zmiany Regulaminu wchodzą w życie po upływie 14 dni od dnia ich publikacji w sposób określony w ust. 3.

  6. Sklep uznaje, iż Klient zaakceptował zmiany regulaminu, jeśli nie wypowiedział umowy do końca upływu okresu wskazanego w ust. 5.

 • Dane Do Płatności
  SPEED-UP


  Spółka zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców CEiDG jako SPEED­UP S.C.


  "SPEED-­UP S.C." Arkadiusz Skwarek, Mikołaj Witczak
  ul. Głogowska 277
  60-104 Poznań Poland
  NIP: 7831596826
  Numer Konta:

    SPEED-UP S.C. (mBank) 36 1140 2017 0000 4302 0425 7671

 • Odbiór Osobisty


  POZNAŃ  (Odział Centralny)

  SPEED-UP S.C 
  Głogowska 277 60-104 Poznań
  7:00-17:00 w dni robocze  WARSZAWA (sklep expertmarket)
   
  SPEED-UP S.C Pasaż Ursynowski 11 lok U7 02-784 Warszawa
  9:00-17:00 w dni robocze

 • FAQ

  FAQ - Najczęściej zadawane pytania

  1. Czy mogę do was wysłać alkomat na kalibrację pocztą czy muszę przyjść osobiście?

  Tak, istnieje możliwość przesłania alkomatu na kalibrację pocztą lub kurierem. Jeśli jesteś z Poznania, zapraszamy również do naszej siedziby przy ulicy 28 czerwca 1956 r.

  2. Czy płaci się za diagnostykę alkomatu? Co jeśli alkomat nie będzie nadawał się do kalibracji, a nie zdecyduję się na wymianę części?

  Diagnostyka alkomatu w naszym laboratorium alkotester jest całkowicie bezpłatna! W pierwszej kolejności sprawdzamy alkomat i jego wskazania, następnie jeśli jest możliwa kalibracja – wykonujemy ją. Natomiast, gdy alkomatu nie uda się skalibrować, zawsze kontaktujemy się z klientem. Od Ciebie zależy decyzja czy dalszym krokiem jest naprawa alkomatu czy kupno nowego urządzenia. Jednak jeśli nie zdecydujesz się na żadne z tych rozwiązań, nie zapłacisz ani grosza!

  3. Czy kupując alkomat za minimum 200 zł mam zapewnioną darmową wysyłkę?

  Oczywiście! Każde zakupy w sklepie alkotester opiewające na kwotę minimum 200 zł nie są obciążone dodatkową opłatą za wysyłkę.

  4. Czy w waszym laboratorium istnieje możliwość wzorcowania alkomatu?

  Tak, można wysłać do nas alkomat na wzorcowanie lub zakupić alkomat po przeprowadzonym wzorcowaniu. Na potwierdzenie przeprowadzenia wzorcowania wydawany jest dokument – świadectwo wzorcowania.

  5. Czy w sklepie alkotester można zakupić profesjonalne narkotesty?

  Tak, alkotester współpracuje z firmą Dräger, która jest producentem profesjonalnych narkotestów i akcesoriów. Narkotesty wykrywają substancje takie, jak: amfetamina i jej pochodne, opiaty, kokaina i produkty jej rozkładu, benzodiazepiny, kanabinoidy, ketamina czy metadon.
  Aby kupić analizatory Dräger DrugTest, przejdź do kategorii narkotesty.

  6. Posiadam ważny kod rabatowy, w jaki sposób mogę z niego korzystać?

  Jeśli posiadasz ważny kod rabatowy, możesz go wykorzystać po dodaniu produktu do koszyka. Dopiero podczas procesu zamawiania pojawi się miejsce, w którym należy wprowadzić kod. Rabat naliczy się automatycznie i będzie widoczny w kolejnych krokach zamówienia.

  7. Czy mogę zapłacić za zamówienie przez PayU?

  Tak, możesz dokonać płatności za pomocą PayU. Inne dostępne formy płatności to: karta kredytowa, karta płatnicza, przelew lub Przelewy24. Możesz również zapłacić za zamówienie gotówką, jeśli wybierzesz przesyłkę za pobraniem.

  8. Czy mogę rozłożyć zakup na raty?

  Tak, istnieje możliwość rozłożenia zakupu na raty online w dwóch bankach: Raty Online Alior lub MBank. Aby dowiedzieć się więcej, przejdź do informacji o ratach.

  9. Co to jest blokada alkoholowa i czy muszę ją mieć w aucie?

  Blokada alkoholowa to alkomat umieszczony na stałe w samochodzie, który blokuje zapłon, jeśli został wykryty alkohol w próbce wydychanej przez kierowcę. Takie urządzenie, nazywane też alkolok lub interlock, musi znajdować się w aucie osoby, która otrzymała sądowe pozwolenie na prowadzenie auta z blokadą. Czytaj więcej o blokadach alkoholowych.

  10. Czy mogę wysłać alkomat do kalibracji, jeśli skończył się okres 12 miesięcy darmowych kalibracji?

  Tak, jak najbardziej! Przyjmujemy do kalibracji wszystkie alkomaty, które można kalibrować. Taka kalibracja wykonywana jest odpłatnie. Jednakże musisz pamiętać, że regularna kalibracja gwarantuje sprawne działanie urządzenia! Alkomat, który od lat nie był serwisowany może nie nadawać się nawet do naprawy. Jeśli masz jakieś wątpliwości co do działania swojego urządzenia, skontaktuj się z naszym ekspertami!

`Kup przez telefon!

Zostaw numer. Skontaktujemy się z Tobą i dopasujemy alkomat do Twoich potrzeb.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych.