Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij

Jak właściwie korzystać z Alkomatu?  przeczytaj uważnie ulotkę informacyjną dołączoną do zestawu – producent zawarł w niej wiele potrzebnych informacji o których należy wiedzieć.

nie dmuchaj w alkomat od razu po spożyciu alkoholu – doprowadzi to do rozkalibrowania alkomatu, a w przypadku alkomatu półprzewodnikowego może spowodować nawet spalenie sensora.

nie zostawiaj alkomatu w samochodzie – możesz narazić go w ten sposób na skrajnie niskie i wysokie temperatury, co może spowodować uszkodzenie sensora.

używaj wyłącznie dobrej jakości baterii alkalicznych, absolutnie nie zamieniaj na akumulatorki !!! - akumulatorki maja mniejsze napięcie i nie są w stanie odpowiednio przygotować sensora do pomiaru, wynik może być nieprawdziwy.

przed dokonaniem pomiaru przepłucz usta wodą, po posiłku lub wypalonym papierosie odczekaj co najmniej 15 minut zanim dokonasz badania – w przypadku alkomatu z sensorem półprzewodnikowym jest to po prostu obowiązkowe. Taki sensor czuły jest na wiele substancji jak mięta, tytoń itp.. Natomiast w przypadku alkomatu elektrochemicznego zrób to ze względów higienicznych.

pamiętaj o regularnej kalibracji !!! - tylko dzięki regularnej kalibracji masz pewność, że wyniki pomiarów są zbliżone do prawidłowych, a regularne serwisowanie alkomatu pomoże przedłużyć jego żywotność.

nie traktuj wyniku pomiaru jako pozwolenie na prowadzenie auta – żaden producent ani sprzedawca nie bierze odpowiedzialności prawnej jeśli wynik pomiaru nie będzie precyzyjny, nawet najlepsze urządzenia ulegają awariom.

Zaloguj się najpierw.

Zaloguj się