Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij

Jak właściwie korzystać z Alkomatu?  przeczytaj uważnie ulotkę informacyjną dołączoną do zestawu – producent zawarł w niej wiele potrzebnych informacji o których należy wiedzieć.

nie dmuchaj w alkomat od razu po spożyciu alkoholu – doprowadzi to do rozkalibrowania alkomatu, a w przypadku alkomatu półprzewodnikowego może spowodować nawet spalenie sensora.

nie zostawiaj alkomatu w samochodzie – możesz narazić go w ten sposób na skrajnie niskie i wysokie temperatury, co może spowodować uszkodzenie sensora.

używaj wyłącznie dobrej jakości baterii alkalicznych, absolutnie nie zamieniaj na akumulatorki !!! - akumulatorki maja mniejsze napięcie i nie są w stanie odpowiednio przygotować sensora do pomiaru, wynik może być nieprawdziwy.

przed dokonaniem pomiaru przepłucz usta wodą, po posiłku lub wypalonym papierosie odczekaj co najmniej 15 minut zanim dokonasz badania – w przypadku alkomatu z sensorem półprzewodnikowym jest to po prostu obowiązkowe. Taki sensor czuły jest na wiele substancji jak mięta, tytoń itp.. Natomiast w przypadku alkomatu elektrochemicznego zrób to ze względów higienicznych.

pamiętaj o regularnej kalibracji !!! - tylko dzięki regularnej kalibracji masz pewność, że wyniki pomiarów są zbliżone do prawidłowych, a regularne serwisowanie alkomatu pomoże przedłużyć jego żywotność.

nie traktuj wyniku pomiaru jako pozwolenie na prowadzenie auta – żaden producent ani sprzedawca nie bierze odpowiedzialności prawnej jeśli wynik pomiaru nie będzie precyzyjny, nawet najlepsze urządzenia ulegają awariom.

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast Lub Zresetuj hasło

Zaloguj się najpierw.

Zaloguj się