Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij

Najczęściej kupowane

Okazja Dnia!279,00 zł 299,00 zł


Alkomat PRO X-3 to nowoczesne urządzenie pomiarowe wyposażone w elektrochemiczny sensor PRO X gwarantujący wysoką wiarygodność pomiaru. Zaawansowana technologia zapewnia dużą stabilność wyników. Wysoka czułość sensora w połączeniu z innowacyjnym oprogramowaniem sprawia, że alkomat działa szybko: próbka powietrza jest ekspresowo pobierana i analizowana. Precyzja pomiaru alkomatu wynosi +/- 0,06‰ przy 0,5‰ BAC w 25°C.

 • Półprzewodnikowe

  wykrywają stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu. Wyposażone są w czujnik półprzewodnikowy. Jest to pierwsza zastosowana w alkomatach technologia.
  Jak działają sensory półprzewodnikowe?
  Alkohol utleniający się na powierzchni elektrody powoduje wzrost przewodności półprzewodnika. Zmiana rezystancji jest proporcjonalna do zawartości alkoholu w próbce. Należy jednak pamiętać, że sensory półprzewodnikowe są wrażliwe nie tylko na alkohol, ale również na niektóre substancje, np. nikotyna, aceton (dotyczy cukrzyków), węglowodory, które mogą mieć wpływ na zawyżenie wyników. Stosując się do zaleceń producenta, płucząc usta wodą przed pomiarem eliminujemy tę niedoskonałość.

 • Elektrochemiczne

  to urządzenia pomiarowe wyposażone w czujnik elektrochemiczny. Sensory w alkomatach elektrochemicznych są wykonane w nowej technologii używanej do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Czujnik elektrochemiczny jest pokryty cienką warstwą stopu platyny, która odpowiada za wykrywanie alkoholu.

  W jaki sposób działa technologia elektrochemiczna?
  Pomiar stężenia alkoholu polega na elektrochemicznym utlenianiu etanolu przez związki chemiczne na kontrolowanym potencjale elektrody. Efektem procesu utleniania jest zamiana alkoholu w kwas octowy. Ten proces powoduje uwolnienie elektronów i powstanie prądu elektrycznego. Wielkość prądu jest proporcjonalna do stężenia alkoholu zawartego w pobranej próbce powietrza. Czujnik elektrochemiczny jest bardziej wytrzymały na inne niż alkohol czynniki, ponieważ ogniowo paliwowe wykorzystywane w tym sensorze jest selektywne w stosunku do etanolu czyli reaguje jedynie na molekuły alkoholu – nikotyna, aceton czy węglowodory nie mają znaczącego wpływu na pomiar.

 • 5 lat gwarancji
 • 3 lata Gwarancji
 • Gadżety
 • Pomysł Na Prezent !

na stronę
Pokaż przedmioty: 1 - 12 of 18
Pokaż przedmioty: 1 - 12 of 18
`Kup przez telefon!

Zostaw numer. Skontaktujemy się z Tobą i dopasujemy alkomat do Twoich potrzeb.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych.