Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij

REGULAMIN SERWISOWANIA ALKOMATÓW W LABORATORIUM ALKOTESTER.PL

Laboratorium Alkotester to największy w Polsce profesjonalny ośrodek serwisowania i kalibracji alkomatów. Ponad dziesięcioletnie doświadczenie w branży alkomatów gwarantuje, że Twój sprzęt trafia w ręce doświadczonych ekspertów.
Aby utrzymać wysoki standard świadczonych usług, stworzyliśmy szereg zasad serwisowania. Zapoznaj się z nimi poniżej!


I. NIEUDANA KALIBRACJA - PROCEDURA POSTĘPOWANIA

Niestety nie wszystkie urządzenia posiadają możliwość kalibracji, proszę to wziąć pod uwagę kupując alkomat!

Gdy naprawa alkomatu okaże się nieopłacalna lub nie wyraziłeś zgody na naprawę odpłatną, możesz odebrać swoje urządzenie osobiście w naszej siedzibie w Poznaniu lub możemy go wysłać pod wskazany adres przesyłką kurierską DPD za pobraniem. Koszt odesłania alkomatu to 20 zł brutto . 
Czas odpowiedzi klienta do 14 dni od momentu poinformowania przez serwisanta po tym czasie alkomat zostanie zutylizowany.


II. PROCEDURA REKLAMACJI W PRZYPADKU NIEUZASADNIONEJ OPŁATY KALIBRACYJNEJ

Zapłaciłeś za kalibrację, my odesłaliśmy Ci skalibrowany alkomat, a teraz odnalazłeś dowód zakupu?

Jeśli posiadasz dokument (paragon, fakturę, wypełniony kupon 12 miesięcy darmowej kalibracji), który uprawnia Cię do  darmowej kalibracji – nic straconego. Sprawdź jak możesz odzyskać koszty kalibracji!

  • Wariant 1.

Odsyłasz nam: oryginał dowodu zakupu/lub kupon 12 miesięcy kalibracji (uwaga: kupon wypełniony przez sprzedawcę!), swoje dane, numer zgłoszenia serwisowego oraz numer konta, na który mamy przelać zwrot. Następnie anulujemy paragon i zwracamy koszty. To proste!

  • Wariant 2.

Decydujesz się na nieprzesyłanie dowodu zakupu. Otrzymujesz od nas tzw. kupon reklamacyjny, który uprawnia Cię do następnej darmowej kalibracji alkomatu w ciągu roku. Nawet jeśli prześlesz go nam po pół roku, a okres darmowej kalibracji minął, my wykonamy następną kalibrację tego alkomatu za darmo! Pamiętaj, że kalibracja to nie to samo co serwis i jeśli nie uda nam się skalibrować Twojego alkomatu, obciążymy Cię różnicą kosztów serwisu (nadal 75 zł zostaje w Twojej kieszeni!)* 

W przypadku, gdy alkomatu nie uda się skalibrować, a Ty nie zdecydujesz się na wymianę sensora, dajemy Ci rabat 5 % na zakup nowego alkomatu w sklepie stacjonarnym lub na alkotester.pl. Z nami zawsze zyskujesz!

*Przykład (alkomat AL 6000lite) : wysłany alkomat nie udało się skalibrować, ale zdecydowałeś się na naprawę, np. wymianę sensora, które wg cennika kosztuje 149 zł. Odeślemy do Ciebie alkomat z wymienionym sensorem, a koszt naprawy pomniejszymy o wartość darmowej kalibracji (np. 75 zł, a więc zapłacisz tylko 74 zł!).


III. ALKOMATY PRZESYŁANE NA SERWIS

Alkomat przekazywane lub przesyłane do serwisu powinny być czyste. W przypadku otrzymania brudnego urządzenia mogą zostać naliczone dodatkowe koszty czyszczenia w wysokości 20 zł brutto.

Nie ponosimy odpowiedzialności za akcesoria wysłane z alkomatem na serwis.


IV. ALKOMATY POZOSTAWIONE W SERWISIE

W przypadku, gdy klient nie odbierze alkomatu bądź nie przekaże informacji o odesłaniu (lub dalszej drodze postępowania z alkomatem) na wskazany adres w ciągu 6 miesięcy, serwis rości sobie prawo do utylizacji pozostawionego urządzenia.

Zaloguj się najpierw.

Zaloguj się