Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij

Dlaczego alkomat Pro X-5 Plus pokazuje „cErr”?

Spis treści:

  1. 1. cErr nie jest błędem
  2. 2. Jak pozbyć się z alkomatu cErr?
  3. 3. Pomożemy ci rozwiązać problem

cErr nie jest błędem

Najważniejszą informacją, którą powinniście wiedzieć na samym początku jest fakt, iż błąd cErr tak naprawdę... wcale nie jest błędem. Owszem, pokazuje się on przy próbie uruchomienia alkomatu, lecz wcale nie oznacza to, że jest to komunikat informujący o uszkodzeniu urządzenia. O czym więc tak właściwie informuje ten komunikat?

Jeżeli chodzi o Pro X5 Plus cErr informuje nas o tym, iż alkomat zablokował czujnik, przez co dalsze używanie sprzętu jest niemożliwe. Jak już jednak zostało to wspomniane, nie oznacza to, że nasz alkomat przestał działać w wyniku uszkodzenia. Najczęściej bowiem przyczyną pojawienia się takiego komunikatu jest coś zupełnie innego, a te cztery litery informują nas o tym, że obecnie nie jesteśmy w stanie skorzystać z alkomatu.

Jak pozbyć się z alkomatu cErr?

Czym więc tak właściwie jest ta blokada i jak pozbyć się jej ze swojego urządzenia? W większości przypadków, błąd cErr informuje nas, iż konieczne jest wykonanie kalibracji, dzięki której pomiary wykonywane przez sprzęt będą prawidłowe, a on sam nie zostanie w żaden sposób uszkodzony. Jeżeli bowiem alkomat nie posiadałby tego typu blokady, mogłoby dojść do zepsucia się czujnika, odpowiadającego za badanie ilości alkoholu w wydychanym powietrzu. Jest to więc swoisty moduł samokontroli, dzięki któremu alkomat wie, kiedy wymaga ponownej kalibracji.

W przypadku modelu Pro X-5 Plus kalibracja wymagana jest raz na 365 dni. Dzięki modułowi, który blokuje alkomat, jego posiadacz nie musi dokładnie pamiętać, kiedy wymagane jest ponowne dostrojenie urządzenia. Wykonanie takiej operacji samodzielnie jest jednak niemożliwe. Konieczne jest skorzystanie z profesjonalnego serwisu, w którym to specjaliści operujący na profesjonalnych urządzeniach będą w stanie skalibrować nasz alkomat na następny rok.

Pomożemy ci rozwiązać problem

Posiadając alkomat Pro X-5 Plus, który wita cię komunikatem cErr, możesz skorzystać z naszego wsparcia. W naszym punkcie będziesz w stanie powierzyć swoje urządzenie w ręce ekspertów, którzy będą w stanie szybko i sprawnie skalibrować twój alkomat do dalszego działania. Swój sprzęt możesz oddać osobiście do naszego punktu znajdującego się na ulicy Głogowskiej 277 w Poznaniu lub wysłać go nam za pośrednictwem naszej strony internetowej: https://serwis.alkotester.pl/?product=100. Podając nam dane samego urządzenia, swoje dane kontaktowe oraz adres, na jaki mamy odesłać skalibrowany produkt, będziesz w stanie powierzyć swój alkomat w ręce specjalistów praktycznie nie ruszając się ze swojego domu!

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zaloguj się najpierw.

Zaloguj się