Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij

Elektrochemiczne

Czym są alkomaty elektrochemiczne?

to urządzenia pomiarowe wyposażone w czujnik elektrochemiczny. Sensory w alkomatach elektrochemicznych są wykonane w nowej technologii używanej do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Czujnik elektrochemiczny jest pokryty cienką warstwą stopu platyny, która odpowiada za wykrywanie alkoholu. ...

W jaki sposób działa technologia elektrochemiczna?
Pomiar stężenia alkoholu polega na elektrochemicznym utlenianiu etanolu przez związki chemiczne na kontrolowanym potencjale elektrody. Efektem procesu utleniania jest zamiana alkoholu w kwas octowy. Ten proces powoduje uwolnienie elektronów i powstanie prądu elektrycznego. Wielkość prądu jest proporcjonalna do stężenia alkoholu zawartego w pobranej próbce powietrza. Czujnik elektrochemiczny jest bardziej wytrzymały na inne niż alkohol czynniki, ponieważ ogniowo paliwowe wykorzystywane w tym sensorze jest selektywne w stosunku do etanolu czyli reaguje jedynie na molekuły alkoholu – nikotyna, aceton czy węglowodory nie mają znaczącego wpływu na pomiar.

Istnieje _ produktów

Pokazuje% z% -% do% z% ogółem% przedmiotów

Aktywne filtry

Zaloguj się najpierw.

Zaloguj się