Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij

Jak uniknąć kaca - czy można temu zapobiec?

Spis treści:

  1. 1. Sprawdzone metody na kaca, co pomaga?
  2. 2. Może jakieś domowe sposoby
  3. 3. Co jeść na ratunek?

Kac spowodowany spożyciem zbyt dużej ilości alkoholu może poważnie dać się we znaki następnego dnia oraz znacznie utrudnić funkcjonowanie. Czy są jakieś sprawdzone sposoby na kaca tak, aby następnego dnia po imprezie stanąć na nogi i wrócić do codziennych obowiązków? Jeśli chcesz się tego dowiedzieć, to odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Sprawdzone metody na kaca, co pomaga?

Co to kac? Kac to bardzo przykra konsekwencja nieumiejętnego picia alkoholu lub po prostu spożycia za dużych ilości, która objawia się bólem głowy, nudnościami i zmęczeniem. Czy są jakieś sprawdzone metody na kaca? Jeżeli po przebudzeniu odczuwasz nieprzyjemne skutki kaca, to na początku warto wziąć orzeźwiający prysznic. Podstawą w przypadku kaca jest odpowiednie nawodnienie organizmu, dlatego zaleca się picie zwykłej wody mineralnej. Czy jest coś jeszcze, co pomaga na kaca? Warto w tym miejscu wspomnieć o elektrolitach, które w przypadku kaca są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ważne jest również spożycie odpowiedniego posiłku, by organizm mógł poradzić sobie z negatywnymi skutkami powstałymi po spożyciu alkoholu. Czy istnieją jeszcze inne sposoby na kaca?

Może jakieś domowe sposoby

Czy domowe sposoby na kaca mogą przynieść ulgę? Wszystko zależy od danego organizmu, jednak często domowy sposób na kaca pomaga się z nim szybko uporać. W takim razie co jest dobre na kaca? Jednym ze sposobów jest wypicie sody oczyszczonej rozpuszczonej w szklance wody. Dobrym rozwiązaniem są kwaśne soki z warzyw i owoców, na przykład sok pomidorowy czy też woda z ogórków, sok z kiszonej kapusty lub kefir. Pomocna będzie też herbata z imbiru, gdyż przyśpiesza ona trawienie, dzięki czemu szybciej wydalisz alkohol z organizmu. Zawsze po spożyciu alkoholu istotne znaczenie ma nawodnienie, czyli trzeba wypijać jak najwięcej wody. Dobrym sposobem jest również ruch i ćwiczenia, które pozwolą szybciej pozbyć się alkoholu poprzez pocenie się. Pamiętaj jednak, że to co na kaca jednemu pomoże, drugiemu nie musi. A jeśli domowe sposoby nie pomogą to jak wyleczyć kaca? W takim wypadku można sięgnąć po preparaty farmaceutyczne, a w ciężkich przypadkach trzeba udać się do lekarza.

Co jeść na ratunek?

Jak uniknąć kaca? Czy jest to możliwe? Przede wszystkim przed piciem zjedz porządny, sycący posiłek. A jak pić, żeby nie mieć kaca? Pamiętaj, aby nie mieszać alkoholi, ponieważ może się to źle skończyć, zwłaszcza następnego dnia. Jeśli jednak po wypiciu zdarzy się kac, co jeść na kaca w takim wypadku? W głównej mierze powinny być to posiłki lekkostrawne, które nie podrażnią obciążonego przez alkohol żołądka. Bardzo dobrze sprawdzą się zupy lub rosół. Warto sięgać po produkty bogate w cukier oraz mikroelementy, które zostały wypłukane z organizmu podczas intensywnego picia alkoholu. A co najlepsze na kaca na śniadanie? Wskazane jest zjedzenie jajka na miękko, które zawiera białko oraz cysteiny, które pomagają usuwać toksyny z organizmu oraz przyspieszają metabolizm. Jednak najlepszym sposobem na uniknięcie kaca jest umiar w spożywaniu alkoholu.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zaloguj się najpierw.

Zaloguj się