Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij

Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy 2024

W niedzielę 28 kwietnia 2024 roku obchodzimy Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy. To dzień propagujący bezpieczną pracę.

Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy (ang. World Day for Safety and Health at Work) ustanowiony został w 2003 roku przez Międzynarodową Organizację Pracy - dedykowaną agencję ONZ zajmującą się sprawami pracowniczymi, do której należą niemal wszystkie państwa na świecie.

Także od 2003 roku Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy obchodzony jest w Polsce, na podstawie ustawy polskiego Sejmu.

Jako Alkotester.pl, sklep internetowy z alkomatami, włączamy się w obchody tego dnia. Oferowane przez nas alkomaty stoją na straży trzeźwości nie tylko na polskich drogach, ale także w polskich firmach. Od lutego 2023 roku pracodawcy w Polsce mogą bowiem już bez większych przeszkód prowadzić samodzielnie kontrole trzeźwości pracowników. Umożliwiły to długo wyczekiwane przez pracodawców (i także pracowników) zmiany prawa pracy. Przypominamy, że nawet niewielka ilość spożytego alkoholu może mieć fatalny wpływ na bezpieczeństwo w miejscu pracy. Bezpośrednio (lub pośrednio) prowadzić może do wypadków przy pracy, do urazów, do uszczerbku na zdrowiu a nawet do utraty życia. Naszego, współpracowników oraz osób postronnych.

Pamiętamy, że równolegle do Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy, odbywa się także Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy. To upamiętnienie pracowników, którzy podczas pracy utracili życie lub zdrowie.

Doceniamy wszystkim pracowników, który szanują trzeźwość w pracy.

Dziękujemy za ich poświecenie oraz odpowiedzialność.

Życzymy im wszystkim zdrowia i dalszej bezpiecznej pracy.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zaloguj się najpierw.

Zaloguj się