Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij

Blokady Alkoholowe

Jak działa i czym jest immobiliser alkoholowy?

Immobiliser alkoholowy, potocznie nazywany blokadą alkoholową, to system, który po przeprowadzeniu badania na trzeźwość nie pozwala kierującemu uruchomić samochodu w momencie przekroczenia progu spożycia alkoholu. ...

Blokady alkoholowe nazywane są również interlockami lub też alcolockami. Można się spotkać również ze sformułowaniem „alkomat blokujący zapłon”, gdy urządzenie może jednocześnie spełniać rolę alkomatu osobistego. Jak jest zbudowany interlock? Zazwyczaj blokada składa się z dwóch głównych elementów: znajdującego się we wnętrzu pojazdu urządzenia do pomiarów alkoholu w wydychanym powietrzu oraz jednostki sterującej, która instalowana jest zwykle pod deską rozdzielczą i uwalnia lub blokuje zasilanie przekaźnika rozrusznika. W praktyce, zanim możliwe będzie uruchomienie pojazdu, kierowca podać musi próbkę wydychanego powietrza o stężeniu alkoholu poniżej pewnej progu. Próbka wydechu jest analizowana w części ręcznej. Jeśli stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu jest niższe od ustawionej wartości granicznej, następuje uwolnienie rozrusznika pojazdu. W wypadku wyniku pomiarowego powyżej wartości granicznej, urządzenie niezawodnie zapobiega uruchomieniu silnika. Kiedy trzeba zainstalować blokadę alkoholową w aucie czyli o nowych przepisach W lutym 2015 roku Sejm przyjął nowelizacją Kodeksu Karnego dotyczącą zmian w karaniu nietrzeźwych kierowców. Na mocy tej nowelizacji wprowadzano przymus instalowania w autach blokady alkoholowej. Od wprowadzenia przepisów autami z alkomatem blokującym zapłon muszą jeździć kierowcy, którzy starają się o przywrócenie uprawnień po orzeczeniu wobec nich zakazu prowadzenia pojazdów. Po otrzymaniu czasowego zakazu prowadzenia pojazdów kierowca, chcąc odzyskać uprawnienia będzie musiał obligatoryjnie zamontować taką blokadę w swoim samochodzie. Posiadanie jej będzie wymagane przez 3 lata. Ponadto, w prawie jazdy takiej osoby zamieszczona zostaje informacja o takiej blokadzie. Dzięki zmianie w przepisach instytucję uprawień do kierowania pojazdami wyłącznie z blokadą alkoholową wprowadzono w strukturę przepisów karnych.

Istnieje _ produktów

Pokazuje% z% -% do% z% ogółem% przedmiotów

Aktywne filtry

Zaloguj się najpierw.

Zaloguj się