Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij

Niezwykły sposób na przemyt alkoholu do muzułmańskiego kraju

Zgodnie z prawem w Arabii Saudyjskiej alkohol jest zabroniony. Jednakże procentowe trunki dostają się do tego silnie religijnego kraju. Jak? Odpowiedź to przemyt.

(grafika: saudyjska agencja celna)

Zgodnie z prawem w Arabii Saudyjskiej alkohol jest zabroniony. Jednakże procentowe trunki dostają się do tego silnie religijnego kraju. Jak? Odpowiedź to przemyt.

 

Zwykle saudyjscy granicznicy spotykają się z przemytem alkoholu w transporcie wraz z innymi produktami. Jednakże wśród przemytników są prawdziwi spryciarze.

W pewnym transporcie po zdarciu naklejki normalne wyglądające puszki z bezalkoholowym napojem okazały się być alkoholowym piwem.

Wideo udostępniane przez saudyjską agencję celną pokazuje, jak przekonujące było to przebranie

Kara za przemyt alkoholu do Arabii Saudyjskiej może być dotkliwa. W pełnym słowa tego znaczeniu. Jeśli zostaną złapani, Saudyjscy - a czasami również cudzoziemcy – są skazani na więzienie i… chłostę.

 

Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że spożycie alkoholu na mieszkańca w Arabii Saudyjskiej wynosi 0,2 litra na osobę dorosłą. Jest to jedna z najniższych wartości na świecie. Jednak biorąc pod uwagę, że niemal cały alkohol spożywany jest nielegalnie, statystyka ta może być mocno niedoszacowana.

Sprawdź naszą ofertę alkomatów osobistych!

Grafika:

Źródła:

 

 

 

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zaloguj się najpierw.

Zaloguj się