Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij

Alkohol i kluczyki? Wykluczone!

Jesienią 2015 roku ruszyła kampania społeczna zlecona przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Spoty reklamowe „Alkohol i kluczyki? Wykluczone!” spotkały się z bardzo dobrym odbiorem wśród młodej widowni.

Każdy sposób jest dobry, aby powstrzymać osobę, która chce wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Reagując możesz uratować życie najbliższej Ci osoby – to  przekaz najnowszej kampanii Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Kampania miała być odpowiedzią na wyniki badania opinii zleconego przez KRBRD, w którym prawie 30 procent ankietowanych osób stwierdziło, że większości ich znajomych zdarza się jeździć po spożyciu alkoholu. Natomiast 12 procent respondentów nie zgodziło się z twierdzeniem, że jazda po spożyciu alkoholu istotnie zwiększa ryzyko wypadków.

Tym razem przesłanie kampanii jest kierowane do osób z otoczenia kierowców jeżdżących „na podwójnym gazie”: powstrzymując  pijanego kierowcę, możesz uratować nie tylko jego samego, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Wymienione na końcu spotu informacje o surowych karach za prowadzenie pod wpływem alkoholu podkreśla kolejny przekaz – znajomi powinni ostrzegać pijanego kierowcę przed surowymi sankcjami. 18 maja 2015 r. zostały bowiem zaostrzone kary za prowadzenie pojazdów po spożyciu alkoholu  i za spowodowanie wypadku pod jego wpływem. Już po pierwszych kilku miesiącach od wprowadzenia nowych przepisów widać, że nowe przepisy odnoszą wymierny skutek. W okresie od 18 maja br. do 30 września 2015 roku w porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim, liczba wypadków drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących spadła o ponad 30 proc., a liczba ofiar śmiertelnych tych wypadków o ponad 35 procent.

Obejrzyj spot kampanii.

Źródło: http://www.krbrd.gov.pl/pl/aktualnosci/alkohol-i-kluczyki-wykluczone.html

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/alkohol-i-kluczyki-wykluczone-w-kampanii-przeciw-jezdzie-po-pijanemu-wideo

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zaloguj się najpierw.

Zaloguj się