Alkohol i kluczyki? Wykluczone!

Jesienią 2015 roku ruszyła kampania społeczna zlecona przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Spoty reklamowe „Alkohol i kluczyki? Wykluczone!” spotkały się z bardzo dobrym odbiorem wśród młodej widowni.

Każdy sposób jest dobry, aby powstrzymać osobę, która chce wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Reagując możesz uratować życie najbliższej Ci osoby – to  przekaz najnowszej kampanii Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Kampania miała być odpowiedzią na wyniki badania opinii zleconego przez KRBRD, w którym prawie 30 procent ankietowanych osób stwierdziło, że większości ich znajomych zdarza się jeździć po spożyciu alkoholu. Natomiast 12 procent respondentów nie zgodziło się z twierdzeniem, że jazda po spożyciu alkoholu istotnie zwiększa ryzyko wypadków.

Tym razem przesłanie kampanii jest kierowane do osób z otoczenia kierowców jeżdżących „na podwójnym gazie”: powstrzymując  pijanego kierowcę, możesz uratować nie tylko jego samego, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Wymienione na końcu spotu informacje o surowych karach za prowadzenie pod wpływem alkoholu podkreśla kolejny przekaz – znajomi powinni ostrzegać pijanego kierowcę przed surowymi sankcjami. 18 maja 2015 r. zostały bowiem zaostrzone kary za prowadzenie pojazdów po spożyciu alkoholu  i za spowodowanie wypadku pod jego wpływem. Już po pierwszych kilku miesiącach od wprowadzenia nowych przepisów widać, że nowe przepisy odnoszą wymierny skutek. W okresie od 18 maja br. do 30 września 2015 roku w porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim, liczba wypadków drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących spadła o ponad 30 proc., a liczba ofiar śmiertelnych tych wypadków o ponad 35 procent.

Obejrzyj spot kampanii.

Źródło: http://www.krbrd.gov.pl/pl/aktualnosci/alkohol-i-kluczyki-wykluczone.html

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/alkohol-i-kluczyki-wykluczone-w-kampanii-przeciw-jezdzie-po-pijanemu-wideo

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast Lub Zresetuj hasło

Zaloguj się najpierw.

Zaloguj się