Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij

Podsumowanie majowego weekendu na polskich drogach 2017

Policja opublikowała już pierwsze, wstępne statystyki wydarzeń na polskich drogach podczas długiego weekendu 2017 r. Sprawdź, jak w tym roku przebiegła majówka.

Policja opublikowała już pierwsze, wstępne statystyki wydarzeń na polskich drogach podczas długiego weekendu 2017 r. Sprawdź, jak w tym roku przebiegła majówka.

Na polskich drogach podczas majowego długiego weekendu doszło do 356 wypadków, w których zginęło 30 osób a 477 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 1571 nietrzeźwych kierowców. Dane wskazują, że bilans tegorocznego świątecznego weekendu jest lepszy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Porównując ten okres do analogicznego z ubiegłego roku jest to o 109  wypadków mniej. W roku poprzednim w analogicznym okresie czasu na drogach zginęło 35 osób, a o 86 więcej zostało rannych. Policjanci w tym roku zatrzymali 1571 nietrzeźwych kierowców, podczas gdy w roku ubiegłym 1745.

Statystyki obejmują trzy dni weekendu majowego (włącznie z 3 maja), a więc czas najbardziej intensywny na polskich drogach. Mimo ostrzeżeń Policji, akcji edukacyjnych oraz większej liczby patroli na drogach i tak ilość nietrzeźwych kierowców jest bardzo wysoka. Na statystyki wypadków na drogach mają też wpływ warunki atmosferyczne. W wielu miejscach w Polsce kierowców zaskoczył deszcz, a nawet śnieg z deszczem.

2016 2017
Wypadki 465 356
Ofiary 35 30
Ranni 86 477
Nietrzeźwi 1745 1571


Źródło
: Policja.pl

Przejdź do źródła

Wybierasz się na majówkę? Kup wideorejestrator 20% taniej!

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zaloguj się najpierw.

Zaloguj się