Podsumowanie majowego weekendu na polskich drogach 2017

Policja opublikowała już pierwsze, wstępne statystyki wydarzeń na polskich drogach podczas długiego weekendu 2017 r. Sprawdź, jak w tym roku przebiegła majówka.

Policja opublikowała już pierwsze, wstępne statystyki wydarzeń na polskich drogach podczas długiego weekendu 2017 r. Sprawdź, jak w tym roku przebiegła majówka.

Na polskich drogach podczas majowego długiego weekendu doszło do 356 wypadków, w których zginęło 30 osób a 477 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 1571 nietrzeźwych kierowców. Dane wskazują, że bilans tegorocznego świątecznego weekendu jest lepszy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Porównując ten okres do analogicznego z ubiegłego roku jest to o 109  wypadków mniej. W roku poprzednim w analogicznym okresie czasu na drogach zginęło 35 osób, a o 86 więcej zostało rannych. Policjanci w tym roku zatrzymali 1571 nietrzeźwych kierowców, podczas gdy w roku ubiegłym 1745.

Statystyki obejmują trzy dni weekendu majowego (włącznie z 3 maja), a więc czas najbardziej intensywny na polskich drogach. Mimo ostrzeżeń Policji, akcji edukacyjnych oraz większej liczby patroli na drogach i tak ilość nietrzeźwych kierowców jest bardzo wysoka. Na statystyki wypadków na drogach mają też wpływ warunki atmosferyczne. W wielu miejscach w Polsce kierowców zaskoczył deszcz, a nawet śnieg z deszczem.

2016 2017
Wypadki 465 356
Ofiary 35 30
Ranni 86 477
Nietrzeźwi 1745 1571


Źródło
: Policja.pl

Przejdź do źródła

Wybierasz się na majówkę? Kup wideorejestrator 20% taniej!

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast Lub Zresetuj hasło

Zaloguj się najpierw.

Zaloguj się