Komenda Miejska Policji w Gliwicach: nowy alkomat stacjonarny AL 4000

W KMP pojawił się nowy alkomat. Każdy może sam zmierzyć swoje promile. Od stycznia tego roku kierowca może przyjść i sprawdzić, czy w jego krwi krąży alkohol.

W KMP pojawił się nowy alkomat. Każdy może sam zmierzyć swoje promile. Od stycznia tego roku kierowca może przyjść i sprawdzić, czy w jego krwi krąży alkohol. Alkomat umieszczony został na ścianie w holu głównym komendy miejskiej policji przy ul. Powstańców Warszawy 12. Takie same urządzenia pojawią się niedługo w komisariatach - przy Warszawskiej i Pszczyńskiej. 

Promiler AL 4000 pozwoli każdemu kierowcy, który musi wyruszyć w drogę, a nie ma pewności co do swojego stanu trzeźwości, zbadać, czy w jego krwi krąży alkohol i w jakim stężeniu. Badanie robi się samodzielnie (bez asysty policjanta!), bezpłatnie, szybko (kilkanaście sekund) i o każdej porze. Urządzenie jest naprawdę proste w obsłudze, wykonuje pomiar z dokładnością do 0,01 promila (zakres badania wynosi od 0,00 do 5,00 promili). Alkomat stacjonarny marki Promiler sfinansowało miasto.
Wprawdzie wcześniej w komendzie miejskiej policji był już udostępniony samoobsługowy alkomat, jednak wskazywał tylko, czy kierowca jest trzeźwy czy pijany. Nowe urządzenie pokazuje dokładny pomiar, czyli ile promili we krwi kierowcy krąży. 
"- Promiler działa na zasadzie czujnika elektrochemicznego i posiada intuicyjny sposób użycia. Dołączono do niego instrukcję, która pomoże kierowcy krok po kroku dokonać pomiaru - informuje starszy sierżant Krzysztof Pochwatka z biura prasowego KMP Gliwice."

Źródło: http://www.nowiny.gliwice.pl/w-kmp-pojawil-sie-nowy-alkomat-kazdy-moze-sam-zmierzyc-swoje-promile

Kup alkomat AL 4000

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast Lub Zresetuj hasło

Zaloguj się najpierw.

Zaloguj się