Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij

Pijany kierowca poduszkowca z trudnościami trafia do portu

Pijany kierowca poduszkowca z trudnościami trafia do portu. Piłeś? Nie prowadź! Nawet poduszkowca. Zobacz film!

Piłeś? Nie prowadź! Nawet poduszkowca. Zobacz film!

Kierowca poduszkowca, a właściwie pilot – bowiem poduszkowcem się lata, usiłował pijany wylądować na pochylni portu w Ryde, na brytyjskiej wyspie Wight. Na pokładzie poduszkowca typu Freedom 90 znajdowało się 36 pasażerów. Próby były na tyle niezdarne, że inny pilot musiał wejść na pokład i przejąć kontrolę. Całe zdarzenie zostało nagrane przez kamery telewizji przemysłowej. Jak wykazała późniejsza kontrola przekroczył on aż 3 razy dopuszczalny limit alkoholu. Na szczęście tym razem nic się nikomu nie stało

Niecałe 4 miesiące później, brytyjski sąd skazał Richarda Pease’a (w Wielkiej Brytanii podaje się publicznie personalia pijanych przestępców). Kara? 8 miesięcy aresztu.

50-latek pracował jako pilot poduszkowców od 20 lat. Jego (były już) pracodawca, firma Hovertravel oferuje jedyne na świecie regularne połączenia pasażerskie poduszkowcami. Miejmy nadzieję, że pracodawca sprawdza już obowiązkowo swoich pracowników alkomatem unikając katastrof, także tych wizerunkowych w mediach.

 Zabezpiecz swoją firmę przed kosztami spowodowanymi przez pijanych pracowników. Kup blokadę alkoholową.

Zobacz alkomaty profesjonalne dla firm!

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zaloguj się najpierw.

Zaloguj się