Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij

Polak niechlubnym alkoholowym rekordzistą w Niemczech

Pewien nieprzytomny Polak został dostarczany karetką na sygnale do szpitala miejskiego w dzielnicy Kreuzberg w Berlinie.

(grafika: Pexels (CC))


Dwudziestokilkuletni mężczyzna nie miał świadomości. Badanie krwi dało niesamowity wynik -
8,1 promila we krwi. Okazało się, że to upojony już Polak założył się z przyjaciółmi, że za jednym razem wypije jeszcze 1 butelkę wódki (40 procent alkoholu). Tak też zrobił i zapadł w śpiączkę.

Po zabraniu do szpitala natychmiast został umieszczony na oddziale intensywnej opieki, gdzie przeprowadzono mu oczyszczanie krwi poprzez dializę. Trwała ona około 5 godzin. Aby nie zakrztusił się własnym językiem został intubowany – plastikowa rurka została wprowadzona do tchawicy.

Następnego dnia po odzyskaniu świadomości nadal miał 3 promile w krwi. Zerwał z ramienia rurki i… opuścił szpital.

Mimo, że cała historia miała miejsce w 2002 roku to do dziś raczej nie ma powodów do dumy z powodu tego polskiego rekordu w Niemczech.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zaloguj się najpierw.

Zaloguj się