Złapany na jeździe na podwójnym gazie… w samochodzie dla dzieci!

Brytyjczyk Paul Hutton stracił uprawnienia po tym jak patrol policji zatrzymał go podczas jazdy dziecięcym samochodzikiem na prąd w okolicach swojego domu.

Brytyjczyk Paul Hutton stracił uprawnienia po tym jak patrol policji zatrzymał go podczas jazdy dziecięcym samochodzikiem na prąd w okolicach swojego domu.

40-latek jeździł elektrycznym samochodzikiem własnego autorstwa. Paul Hutton jest ojcem czwórki dzieci w wieku od 17 do 11 lat. Mieszkaniec Essex był inżynierem lotnictwa i pracował w RAF. Teraz jest na trzecim roku elektryki w Colchester Institute. Na zajęcia potrzebował przygotować projekt – elektryczny samochodzik dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat. W przedsięwzięciu pomagał mu syn, który obecnie przechodzi kurs mechaniki samochodowej. Kiedy ojciec z synem z sukcesem ukończyli swoje dzieło, Paul nie mógł oprzeć się pokusie i wsiadł do autka.

Pech chciał, że w pobliżu domu Huttonów przejeżdżała policja, która przebadała ojca rodu alkomatem. Okazało się, że Brytyjczyk dwukrotnie przekroczył dozwolony limit spożycia alkoholu. Policja skonfiskowała samochodzik na czas rozprawy.

W sądzie Paul Hutton przyznał się do prowadzenia elektrycznego samochodu pod wpływem alkoholu. Sprawa zakończyła się trzyletnim zakazem prowadzenia pojazdów. W ciągu ostatnich 10 lat Hutton otrzymał już jeden wyrok za prowadzenia auta pod wpływem, stąd tak surowy wyrok. Dodatkowo, za jazdę autkiem rozwijającym zawrotną prędkość 6 km/h (średnio z taką szybkością porusza się pieszy) po alkoholu, Hutton otrzymał wyrok 12 miesięcy więzienia w zawieszeniu. Musiał również opłacić koszty sądowe w wysokości 85 funtów.

Grafika:

Źródła:

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast Lub Zresetuj hasło

Zaloguj się najpierw.

Zaloguj się