Pijana sędzia spowodowała wypadek samochodowy

Pijana sędzia spowodowała wypadek w Chorzowie. 53-letnia kobieta miała aż 2,5 promila w wydychanym powietrzu! Sędzia nie zatrzymała się przed znakiem stop. Zobacz więcej!

Do zdarzenia z pijaną sędzią doszło w niedzielę. Według medialnych doniesień nie zatrzymała się przed znakiem stop i uderzyła w inny prawidłowo jadący samochód. Auto sędzi dachowało.

Badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała 2,5 promila alkoholu we krwi. Podczas interwencji policji nie zasłaniała się immunitetem. Na miejsce zdarzenia wezwano straż pożarną, pogotowie ratunkowe i prokuratora.

Sędzia jest byłą prezes Sądu Rejonowego w Siemianowicach Śląskich, nadal orzeka w tym sądzie. Pracuje w wydziale cywilnym i wydziale ksiąg wieczystych.

Kobiecie grozi postępowanie dyscyplinarne, ale również zakaz prowadzenia pojazdów przez minimum 3 lata, kara grzywny lub ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do 2 lat. Prezes sądu okręgowego wystąpił do prokuratury o podanie pełnych informacji w tej sprawie. Po ich otrzymaniu podejmie decyzje o dalszym postępowaniu

Źródło: https://dorzeczy.pl/kraj/30263/Pijana-sedzia-dachowala-autem-w-Chorzowie-Miala-ponad-2-promile-alkoholu.html

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1767969,Pijana-sedzia-spowodowala-wypadek-Miala-24-promila-alkoholu

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast Lub Zresetuj hasło

Zaloguj się najpierw.

Zaloguj się