Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij

Tatuaż a alkohol - czy można ze sobą łączyć?

Spis treści:

  1. 1. Czy można robić tatuaż po alkoholu?
  2. 2. Ile można wypić przed wizytą w salonie tatuażu?
  3. 3. Dlaczego zawartość alkoholu we krwi podczas tatuowania ma znaczenie?
  4. 4. Ile po zrobieniu tatuażu nie można pić alkoholu?

Czy można robić tatuaż po alkoholu?

Odpowiedź na to pytanie jest krótka i nieskomplikowana – zdecydowanie nie. A jakie są przeciwwskazania ? - wszystko zależy od tego o jakiej ilości alkoholu mówimy. Większa ilość, oprócz skutków medycznych, o których wspomnimy poniżej delikatnie mówiąc może zaburzyć prawidłowe podjęcie decyzji. W rezultacie, po wytrzeźwieniu możecie na swoim ramieniu zobaczyć wzór, który zamiast dumnie prezentować będziecie próbowali starannie ukryć.

    • - alkohol działa przeciwbólowo - kompletna bzdura. Tatuowanie wiąże się z bólem i trzeba by doprowadzić się do stanu nieprzytomności, żeby tego nie czuć. Może Rekordzista nie odczuł by bólu, ale tego zdecydowanie nie polecamy! Boisz się tatuażu ? – kup sobie kalkomanię, albo namaluj go henną niczym dzieci na koloniach.

  • - alkohol powoduje stan relaksu i rozluźnienia - też niezupełnie. Alkohol utrudnia skupienie, przeszkadza w utrzymaniu nieruchomej pozycji tak ważnej dla pracującego nad dziarą artysty.

Ile można wypić przed wizytą w salonie tatuażu?

Jedno piwo poprzedniego wieczora nie będzie katastrofą, ale o hucznej imprezie trzeba zapomnieć. Alkohol we krwi utrzymuję się o wiele dłużej, niż ci się wydaje. 2-3 doby powstrzymywania się od drinka, to gwarancja, że twój organizm będzie wypoczęty i w znakomitej formie. Ułatwisz w ten sposób pracę tatuażyście,a sobie zapewnisz komfort szybszego gojenia i lepszej jakości tatuażu. Jeśli masz wątpliwości, czy w twoim organiźmie nie czają się pozostałości wesołego wieczoru potraktuj sprawę tak, jak jazdę samochodem – sprawdź się dobrej jakości alkomatem, możesz również poprosić o zbadanie na najbliższym posterunku policji.

Dlaczego zawartość alkoholu we krwi podczas tatuowania ma znaczenie?

Alkohol zmniejsza krzepliwość krwi i podnosi jej ciśnienie. Powoduje więc bardziej intensywne krwawienie w czasie nakłuwania skóry maszynką do tatuażu. Po pierwsze, nie ułatwia to pracy artyście, po drugie nadmierna ilość krwi mieszająca się z tuszem może spowodować rozmazanie wzoru. Miejsca, gdzie pije się alkohol podczas tatuowania i zarówno klient jak i wykonawca raczą się piwkiem omijaj szerokim łukiem. Profesjonalny tatuażysta z pewnością odmówi wykonania tatuażu po alkoholu jeśli zauważy symptomy "po spożyciu" u klienta.

Ile po zrobieniu tatuażu nie można pić alkoholu?

Oblewanie nowego tatuażu to wyjątkowo zły pomysł. Powód jest ten sam, co w przypadku picia "przed" – zmniejszona krzepliwość krwi i podniesione ciśnienie. Świeży tatuaż jest niczym innym jak raną, która powinna zagoić się jak najszybciej. Wypływająca z niej zbyt duża ilość krwi i osocza może rozmyć tusz i uszkodzić wzór. Poza tym intensywne "balowanie" może sprawić, że zapomnisz o starannej pielęgnacji wytatuowanej skóry – zmianie opatrunku i cyklicznym smarowaniu specjalną maścią. Minimum dwie, a najlepiej trzy doby – chyba warto tyle wytrzymać aby w pełni cieszyć efektowną dziarą.

Możesz sprawdzić resztę naszych artykułów TUTAJ

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast Lub Zresetuj hasło

Zaloguj się najpierw.

Zaloguj się