Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij


Zmiana w prawie jazdy -

BLOKADA ALKOHOLOWAZgodnie z projektem rozporządzenia na dokumentach prawa jazdy mają pojawić się nowe kody. Nr 69 będzie informować o możliwości prowadzenia przez kierowcę jedynie pojazdów wyposażonych w blokadę alkoholowąKierowca, który został skazany za jazdę pod wpływem alkoholu i będzie chciał odzyskać uprawnienia będzie musiał korzystać jedynie z pojazdu, w którym jest blokada alkoholowa. Ta informacja, zgodnie z projektem rozporządzenia, znajdzie się na dokumencie prawa jazdy.


Skorzystać z tego będzie można po upływie co najmniej połowy zasądzonego okresu zakazu prowadzenia, a w przypadku, kierowców skazanych dożywotnio na zakaz prowadzenia - po minimum dziesięciu latach od wyroku. Zamontowana blokada uniemożliwi uruchomienie silnika jeśli zawartość alkoholu w powietrzu wydychanym przez kierowcę wynosi co najmniej 0,1 mg w 1 dm sześc.
 


`Kup przez telefon!

Zostaw numer. Skontaktujemy się z Tobą i dopasujemy alkomat do Twoich potrzeb.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych.