Kalibracja alkomatu?

DLACZEGO ALKOMATY ULEGAJĄ DEKALIBRACJI?

Alkomaty to skomplikowane urządzenia (z wyjątkiem gadżetów i zabawek) skonstruowane z wzajemnie precyzyjnie dobranych i specjalnie zaprojektowanych elementów:  • komputera
  • przepływomierza
  • czujnika alkoholu
  • bazy danych pomiarów wzorcowych
  • oprogramowania zaprojektowanego specjalnie dla danego modelu sensora
  • układu mechanicznej obróbki powietrza
  • układu zasilającego


ABSOLUTNIE KAŻDY alkomat pod wpływem wielu czynników ulega rozkalibrowaniu i po pewnym czasie nie wskazuje prawidłowo. Następuje to już nawet po kilku miesiącach od zakupu. Częstotliwość kalibracji zależy od wielu czynników np. rodzaju alkomatu, intensywności użytkowania, wieku urządzenia czy też warunków przechowywania.
Wraz z upływem czasu sensor zużywa się i jego wskazania różnią się od tych zapamiętanych w bazie danych pomiarów wzorcowych. Dlatego urządzenia te wymagają okresowej kalibracji, czyli ponownego ustawienia danych wzorcowych.


Jeżeli chcesz by Twój alkomat wskazywał prawidłowo, musisz go serwisować w autoryzowanym serwisie nie rzadziej niż 1 raz na 6 miesięcy!

NA CZYM POLEGA KALIBRACJA?


Kalibracja jest procesem kontrolno-optymalizacyjnym konfigurującym oprogramowanie alkomatu tak, aby prawidłowo wskazywał wartości alkoholu w pobieranym powietrzu. Kalibracja polega na poddaniu alkomatu testom i wyznaczeniu jego sprawności na specjalnych symulatorach. W przypadku gdy wyniki różnią się od rzeczywistości, resetuje się oprogramowanie i ustawia początkowe wartości nominalne.
KOSZT KALIBRACJI

Wybierając nasze alkomaty masz pewność, że przez cały okres gwarancji obsługa serwisowa jest bezpłatna. Po zakończeniu okresu gwarancyjnego nasz serwis jest dostępny już od 55PLN brutto.JAK CZĘSTO KALIBROWAĆ ALKOMAT

Każde urządzenie ma indywidualnie dobrany interwał kalibracyjny wynikający z jego konstrukcji i przeznaczenia. Przeczytaj instrukcję urządzenia – tam znajdziesz właściwe informacje.

Pamiętaj, że niezależnie od zaleceń instrukcji obsługi alkomat należy kalibrować zawsze gdy ma się wątpliwości co do jego wskazań.WYŚLIJ DO NAS ALKOMATJeżeli uważasz, że Twój alkomat wskazuje nieprawidłowo, lub po prostu wymaga okresowej kalibracji – wyślij go do naszego laboratorium w celu sprawdzenia i ewentualnej kalibracji. Po tym procesie ma się pewność że alkomat będzie działał prawidłowo i prezentował wyniki z maksymalną wiarygodnością dla danego modelu urządzenia.WYSYŁAJĄC ALKOMAT PAMIĘTAJ O PODANIU NUMERU TELEFONUDzięki podaniu numeru telefonu wraz z załączonym do kalibracji alkomatem otrzymasz informację smsem o przyjęciu alkomatu na serwis oraz zakończeniu zgłoszenia i odesłaniu alkomatu.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to, czego szukasz

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast Lub Zresetuj hasło

Zaloguj się najpierw.

Zaloguj się