Sprawdzone sposoby na kaca

Każdy kto kiedykolwiek pił alkohol najprawdopodobniej kiedyś doświadczył zatrucia alkoholowego nazywanego potocznie kacem. Jak uchronić się przed fatalnym porankiem po udanej wieczornej imprezie? A jeśli już nas dopadnie kac to jak złagodzić ból głowy, mdłości i ogólne złe samopoczucie? Sprawdź nasze rady!

Czym jest kac?

Enzymy wytwarzane przez wątrobę przekształcają alkohol w aldehyd octowy i kwas octowy. To te dwie substancje są odpowiedzialne za powstanie kaca następnego dnia. Wpływają one na złe samopoczucie czy problemy żołądkowe.

Zapobieganie – przed piciem alkoholu

Pamiętaj, że zmęczony i niewsypany organizm szybciej przyswaja alkohol. Lepiej wypocznij i wyśpij się przed planowaną imprezą. Przed wyjściem koniecznie najedz się, aby spowolnić wchłanianie alkoholu. Kolejnym ze sposobów radzenia sobie przed piciem alkoholu jest zastosowanie witamin w tabletkach, a szczególnie witaminy C, która jest w dużej mierze wypłukiwana z organizmu podczas picia alkoholu. Już podczas imprezy pamiętaj o dwóch żelaznych zasadach: nie mieszaj różnych rodzajów alkoholu oraz ogranicz palenie. Złamanie tych dwóch zasad możesz przypłacić naprawdę złym samopoczuciem następnego dnia. Niektórzy rekomendują również robienie 20 minutowych przerw między kolejnymi drinkami oraz picie dużej ilości wody również po każdej wypitej jednostce alkoholu.

Najlepsze sposoby na złagodzenie kaca

Możesz zastosować naturalne sposoby na zniwelowanie zatrucia alkoholowego już następnego ranka. Napoje rekomendowane do picia na kacu to: sok z kiszonej kapusty (bogate źródło witamin - głównie wit. C), kwas buraczany, sok z pomidorów (zawiera dużo potasu, który również jest wypłukiwany przez alkohol) oraz herbaty ziołowe: mięta i rumianek (zwalczą uczucie ociężałości głowy oraz mdłości). Inne substancje, które mogą wspomóc powrót do pełni sił to miód i szparagi. Zaleca się łyżeczkę miodu wymieszać w szklance wody i wypić. Fruktoza zawarta w miodzie wspomaga metabolizm i oczyszczanie organizmu z toksyn. Innymi sposobami na zwalczenie zatrucia alkoholowego jest picie dużej ilości wody, wzięcia prysznica czy dotlenienie się dzięki spacerowi na świeżym powietrzu. Istotne jest również, żeby zmusić się do zjedzenia porządnego posiłku, mimo, że nie mamy na niego najczęściej na kacu ochoty. Dobrym rozwiązaniem będzie jajecznica czy rosół, ponieważ uzupełnią substancje, których organizm w takiej sytuacji bardzo potrzebuje.Źródła: http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/sygnaly-ciala/zatrucie-alkoholowe-sposoby-na-kaca-bol-glowy-miesni-mdlosci-drzenie_33728.html

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-niekonwencjonalna/naturalne-sposoby-na-kaca-jak-skutecznie-wyleczyc-kaca-domowe-sposoby_37163.html

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to, czego szukasz

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast Lub Zresetuj hasło

Zaloguj się najpierw.

Zaloguj się