Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij

Najczęściej kupowane

akcja-znicz.jpg
Jak co roku w długi weekend na przełomie października i listopada zostanie przeprowadzona policyjna Akcja Znicz. Akcja nie tylko ma na celu badanie kierowców jadących w rodzinne strony na święta i z nich powracających, ale również dbanie o porządek i organizację ruchu w okolicach cmentarzy i targowisk. W ramach akcji „Znicz” cmentarze, przystanki i targowiska patrolowane były również przez policjantów ubranych po cywilnemu.Podsumowanie Akcji Znicz w 2015 roku

Od 30 października do 2 listopada2015 roku, do późnych godzin popołudniowych, na polskich drogach doszło do 294 wypadków, w których zginęło 36 osób, a 340 zostało rannych. W 2014 roku, od 31 października do 2 listopada, doszło do 196 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 20 osób, a 252 zostały ranne. W dalszym ciągu zatrważająca jest liczba osób, które decydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu. W tym roku policjanci zatrzymali 1337 nietrzeźwych kierujących. W roku ubiegłym takich osób odnotowano 910. Do wielu wypadków doszło z powodu brawurowej jazdy kierowców i nadmiernej prędkości czemu sprzyjała iście wiosenna aura w ciągu dnia, a przymrozki i mgła w nocy.  (Źródło: http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/118519,Podsumowanie-akcji-quotZnicz-2015quot.html)

Jakie plany na 2016 rok?

Oczywiście, w bieżącym roku Policja również przeprowadzi Akcję Znicz. Najbardziej prawdopodobnym terminem rozpoczęcia akcji w tym roku jest piątek 28 października, ponieważ już wtedy Polacy ruszą w podróż, aby odwiedzić bliskich i cmentarze. A więc w tym roku akcja służb będzie trwała dłużej, bo około pięciu dni, do końca dnia 1 listopada. Oczekujemy jeszcze na oficjalne informacje od Komendy Głównej Policji.

Prowadzone przez policję działania mają na celu przede wszystkim: utrzymanie płynności ruchu drogowego, eliminację z ruchu nietrzeźwych uczestników, udzielanie informacji kierowcom o czasowych zmianach komunikacyjnych w organizacji ruchu, a także eliminację z ruchu drogowego pojazdów, których stan techniczny zagraża bezpieczeństwu w komunikacji.(Źródło: http://www.brodnica.net/wiadomosci/12099)

akcja-znicz.png

`Kup przez telefon!

Zostaw numer. Skontaktujemy się z Tobą i dopasujemy alkomat do Twoich potrzeb.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych.