Pijany kierowca ciągnika szalał w Lesznie

2 września bieżącego roku ok. godz. 21.30 leszczyńska Policja otrzymała informację o jadącym ulicami miasta ciągniku rolniczym, którego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Policjanci zauważyli pojazd w centrum Leszna, a więc dali sygnał do zatrzymania za pomocą "kogutów" i świateł. Przeczytaj co działo się dalej!

2 września bieżącego roku ok. godz. 21.30 leszczyńska Policja otrzymała informację o jadącym ulicami miasta ciągniku rolniczym, którego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Policjanci zauważyli pojazd w centrum Leszna, a więc dali sygnał do zatrzymania za pomocą "kogutów" i świateł. Przeczytaj co działo się dalej!

Mężczyzna nie zareagował na próby zatrzymania, przyspieszył i odjechał w kierunku wiaduktu. Funkcjonariusze poprosili o wsparcie innych patroli. Po pokonaniu wiaduktu, ciągnik marki Fendt zatrzymał się na czerwonym świetle. Wówczas policjanci wybiegli z radiowozu, aby zatrzymać kierowcę. Wtedy mężczyzna skręcił kołami w ich stronę chcąc na nich najechać, a następnie odjechał w kierunku Wschowy. Do pościgu włączyły się trzy kolejne radiowozy.

Kiedy policjanci zajeżdżali drogę kierowcy, on omijał ich bokiem lub usiłował zepchnąć z jezdni. Chwilami zjeżdżał także do płytkiego przydrożnego rowu. Kierowca maszyny jechał nie zważając na nic i nikogo, pędził całą szerokością drogi. 

Ostatecznie policjanci zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że 45-latek pracuje przy budowie drogi ekspresowej S5 w rejonie Leszna. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu.

Źródło: http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,22330342,ciagnikiem-rolniczym-chcial-staranowac-policjantow-w-centrum.html?disableRedirects=true

Zamontuj blokadę alkoholową w ciągniku!

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast Lub Zresetuj hasło

Zaloguj się najpierw.

Zaloguj się